Zobacz również

17 marca 2024
W psiej wiosce w Żurawicy zostały posadzone szybko rosnące drzewa. Jest to inicjatywa firmy Green Lung, która współpracuje z Fundacją Ada z Przemyśla.
05 marca 2024
Możesz zrobić to w każdym miejscu, które uznasz za odpowiednie z uwzględnieniem aby zachować odległość od zabudowań oraz ogrodzenia minimum 3m
15 lutego 2024
25 stycznia odwiedziliśmy Fundację ADA w Przemyślu, która zajmuje się ratowaniem zwierząt domowych i dzikich . Ludzie, którzy tam pracują, są pełni pasji i zaangażowania w pomaganie wszystkim braciom i

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, jedną z ważniejszych cech szybko rosnących paulowni jest w opinii inwestorów fakt, że dzięki takiej plantacji można bilansować ślad węglowy, wspierając jednocześnie pszczoły. Szybko rosnące tlenowce to jednak także możliwość ich komercjalizacji już po kilku latach, a ich uprawa na drewno pozwala nie tylko uzyskać naprawdę wartościowy surowiec, lecz także chronić wieloletnie lasy i pomniki przyrody. Ciekawą właściwością paulowni jest ponadto fakt, że po ścince roślina ta wielokrotnie szybko i bez problemów odrasta. Drewno tego liściastego drzewa tlenowego zbiera pozytywne opinie, ponieważ jest lekkie, wyjątkowo wytrzymałe i wodoodporne. Liście i owoce to natomiast znakomita biomasa.

Właściwości szybko rosnących drzew liściastych uprawianych na plantacjach

Największą zaletą paulowni jest w naszej opinii fakt, że produkują dużo więcej tlenu niż inne występujące w Polsce drzewa liściaste. 1 hektar szybko rosnących, liściastych tlenowców to rocznie ponad 111 ton tlenu.

Kwitnienie tego drzewa tlenowego przypada na okres maj – lipiec. W tym czasie pokrywa się ono licznymi kwiatami, których pyłek i nektar chętnie zbierają pszczoły tworząc z nich pyszny, jasny miód. Ponieważ kwiaty paulowni są niezwykle urokliwe dzięki dzwonkowatemu kształtowi, w okresie kwitnienia uprawa tych drzew tlenowych procentuje także dlatego, że zyskujemy naprawdę oryginalną ozdobę ogrodu. Ogromne liście, których średnica przy odpowiedniej uprawie może wynosić nawet 60 cm, także poza okresem kwitnienia zapewniają tak istotny i dla ludzi i dla otaczającej nas flory i fauny cień.

Właściwości szybko rosnących drzew tlenowych dobre dla środowiska

Paulownie to bowiem liściaste, szybko rosnące drzewa tlenowe, o których opinie są wyłącznie pozytywne! Odpowiednia uprawa przynosi bowiem szereg korzyści dla środowiska i gospodarki. A szczególnie w okresie kwitnienia tlenowce cieszą po prostu oko i pozwalają wspierać pszczoły.

09 sierpnia 2023

Właściwości drzew tlenowych

Jest to idealny gatunek zarówno dla osób prywatnych, które chcą mieć swój wkład w zmienianie klimatu na lepsze, jak również dla przedsiębiorców, którzy, troszcząc się o środowisko, szukają rozwiązań pozwalających bilansować ślad węglowy.

 

  1. pl

Każdy z nas może wnieść swój wkład w walkę o poprawę jakości życia na naszej planecie. Jeśli więc szukasz firmy, która dba o środowisko i angażuje się w walkę o lepszą przyszłość, skontaktuj się z nami!

Kontakt z nami

ul. Gliniana 27/4, 50-525 Wrocław

kontakt.greenlungs@gmail.com

690 308 228

574 472 264

Imię*
Nazwisko*
Twój e-mail:*
Numer telefonu*
Temat*
Treść wiadomości:*
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Imię*
Nazwisko*
Twój e-mail:*
Numer telefonu*
Temat*
Treść wiadomości:*
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!