Zobacz również

17 marca 2024
W psiej wiosce w Żurawicy zostały posadzone szybko rosnące drzewa. Jest to inicjatywa firmy Green Lung, która współpracuje z Fundacją Ada z Przemyśla.
05 marca 2024
Możesz zrobić to w każdym miejscu, które uznasz za odpowiednie z uwzględnieniem aby zachować odległość od zabudowań oraz ogrodzenia minimum 3m
15 lutego 2024
25 stycznia odwiedziliśmy Fundację ADA w Przemyślu, która zajmuje się ratowaniem zwierząt domowych i dzikich . Ludzie, którzy tam pracują, są pełni pasji i zaangażowania w pomaganie wszystkim braciom i

Wzbogać swój ogród o paulownie z Green Lungs!

Tlenowce to idealne drzewa ogrodowe z kilku różnych powodów. Jednym z nich są oczywiście naprawdę ozdobne, fioletowo-białe kwiaty o dzwonkowatym kształcie. W okresie kwitnienia niemalże obsypują one całe gałęzie, co wyróżnia paulownie na tle innych roślin ogrodowych. Inną zaletą ozdobnych drzew tlenowych zasadzonych w ogrodzie są ich duże liście, których średnica może wynosić nawet 60 cm. Tak duże liście, szczególnie w przypadku szybko rosnących gatunków, w możliwie krótkim czasie zapewniają upragniony cień w upalne dni. One również mają jednocześnie bardzo ozdobny kształt. 

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem posiadania szybko rosnących drzew tlenowych w ogrodzie jest właśnie ich roczny przyrost. Paulownie w ciągu roku wzrastają nawet o 3,5 metra. Dzięki temu w krótkim czasie zyskujemy na swojej działce naprawdę spory okaz. Dodatkowo paulownie jako rośliny tlenowe i jednocześnie miododajne są po prostu znakomitym rozwiązaniem proekologicznym. Już jeden tlenowiec niweluje nawet 10 razy więcej dwutlenku węgla z atmosfery niż np. buk. W okresie kwitnienia stają się one natomiast źródłem pyłku i nektaru dla pszczół – najważniejszych stworzeń na świecie wg Earthwatch Institute.

Szybko rosnące paulownie doskonale sprawdzą się w wielu różnych miejscach, ponieważ są to jedne z mniej wymagających roślin ogrodowych. Nie tylko szybko rosną, ale i dobrze znoszą nawet mocne cięcia. Zamów sadzonki w naszym sklepie internetowym i ciesz się nowym ozdobnym okazem w swoim ogrodzie!

Paulownia - szybko rosnące drzewo ozdobne do Twojego ogródka

28 sierpnia 2023

Drzewa tlenowe do ogrodu

Ze względu na swoje właściwości to niezwykle ciekawe i coraz bardziej popularne wśród właścicieli przydomowych ogrodów oraz działek rekreacyjnych szybko rosnące, ozdobne drzewa ogrodowe, przykuwające wzrok nie tylko naprawdę wielkimi liśćmi, lecz także niezwykłymi kwiatami, które podziwiać możemy mniej więcej od maja do lipca.

Paulownie to nie tylko plantacje zakładane z myślą o bilansowaniu śladu węglowego czy też o stosunkowo szybkim pozyskiwaniu biomasy oraz drewna. Drzewo tlenowe w ogrodzie to również bardzo dobre rozwiązanie

  1. pl

Każdy z nas może wnieść swój wkład w walkę o poprawę jakości życia na naszej planecie. Jeśli więc szukasz firmy, która dba o środowisko i angażuje się w walkę o lepszą przyszłość, skontaktuj się z nami!

Kontakt z nami

ul. Gliniana 27/4, 50-525 Wrocław

kontakt.greenlungs@gmail.com

690 308 228

574 472 264

Imię*
Nazwisko*
Twój e-mail:*
Numer telefonu*
Temat*
Treść wiadomości:*
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Imię*
Nazwisko*
Twój e-mail:*
Numer telefonu*
Temat*
Treść wiadomości:*
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!