Green Lungs

Witamy na naszej plantacji tlenowej!

Drzewa tlenowe do ogrodu

Paulownie to nie tylko plantacje zakładane z myślą o bilansowaniu śladu węglowego czy też o stosunkowo szybkim pozyskiwaniu biomasy oraz drewna. Drzewo tlenowe w ogrodzie to również bardzo dobre rozwiązanie.

Ze względu na swoje właściwości to niezwykle ciekawe i coraz bardziej popularne wśród właścicieli przydomowych ogrodów oraz działek rekreacyjnych szybko rosnące, ozdobne drzewa ogrodowe, przykuwające wzrok nie tylko naprawdę wielkimi liśćmi, lecz także niezwykłymi kwiatami, które podziwiać możemy mniej więcej od maja do lipca.

Paulownia - szybko rosnące drzewo ozdobne do Twojego ogródka

Tlenowce to idealne drzewa ogrodowe z kilku różnych powodów. Jednym z nich są oczywiście naprawdę ozdobne, fioletowo-białe kwiaty o dzwonkowatym kształcie. W okresie kwitnienia niemalże obsypują one całe gałęzie, co wyróżnia paulownie na tle innych roślin ogrodowych.
Inną zaletą ozdobnych drzew tlenowych zasadzonych w ogrodzie są ich duże liście, których średnica może wynosić nawet 60 cm. Tak duże liście, szczególnie w przypadku szybko rosnących gatunków, w możliwie krótkim czasie zapewniają upragniony cień w upalne dni. One również mają jednocześnie bardzo ozdobny kształt.

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem posiadania szybko rosnących drzew tlenowych w ogrodzie jest właśnie ich roczny przyrost. Paulownie w ciągu roku wzrastają nawet o 3,5 metra. Dzięki temu w krótkim czasie zyskujemy na swojej działce naprawdę spory okaz.
Dodatkowo paulownie jako rośliny tlenowe i jednocześnie miododajne są po prostu znakomitym rozwiązaniem proekologicznym. Już jeden tlenowiec niweluje nawet 10 razy więcej dwutlenku węgla z atmosfery niż np. buk. W okresie kwitnienia stają się one natomiast źródłem pyłku i nektaru dla pszczół – najważniejszych stworzeń na świecie wg Earthwatch Institute.

Wzbogać swój ogród o paulownie z Green Lungs!

Szybko rosnące paulownie doskonale sprawdzą się w wielu różnych miejscach, ponieważ są to jedne z mniej wymagających roślin ogrodowych. Nie tylko szybko rosną, ale i dobrze znoszą nawet mocne cięcia. Zamów sadzonki w naszym sklepie internetowym i ciesz się nowym ozdobnym okazem w swoim ogrodzie!

×