Green Lungs

Witamy na naszej plantacji tlenowej!

Jak urosły wasze drzewa tlenowe?

Minęły już cztery pełne miesiące, a drzewka tlenowe paulownia rosną jak nigdy dotąd, wręcz niepowstrzymanie! Obecnie osiągają imponującą wysokość około 100 cm i nie wykazują najmniejszych oznak spowolnienia tempa wzrostu. W tym okresie pojawił się ogromny trud, aby zapewnić im najlepsze warunki rozwoju.

Nieustające upały, jakie panowały, stawiły ogromne wyzwanie. Dlatego też zadbałem o dostarczanie drzewkom odpowiedniej ilości wody, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia gleby. Jednocześnie zależało mi na ochronie środowiska, dlatego użyłem specjalnego nawozu, który nie szkodził przyrodzie. Prace pielęgnacyjne, które zostały wykonane, były niezwykle ważne dla zdrowia i rozwoju naszych roślin. Regularnie jeździłem traktorem z agregatem między doniczkami, eliminując chwasty, które stanowiły poważną konkurencję dla drzewek. 

Chciałem uniknąć, aby chwasty nie ograniczały dostępu roślinom do wody i składników odżywczych. Ponadto, nie zapomniałem o ręcznym odchwaszczaniu doniczek oraz systematycznym odrywaniu odrostów. Wiedziałem, że to kluczowe działania, które umożliwią drzewkom skoncentrowanie całej swojej energii na wzroście. Regularne obcinanie dwóch pędów pozwoliło mi również na kształtowanie ich odpowiedniego kształtu, sprzyjającego zdrowemu i mocnemu wzrostowi. 

Jestem pełen nadziei i optymizmu, obserwując, jak starania przynoszą efekty. Paulownie rosną dzięki temu wspaniale, nabierając pięknej formy i zdrowego wyglądu. Cieszę się, że mogę być częścią tego pięknego procesu wzrostu i rozwijania się tych wyjątkowych roślin. Dalsza dbałość o nie będzie dla mnie priorytetem, aby kontynuować ich rozwój w najlepszy możliwy sposób.

×