Green Lungs

Witamy na naszej plantacji tlenowej!

Z wizytą w Leśnym Przedszkolu

W dniu 14.04 mieliśmy przyjemność odwiedzić Leśne przedszkole Akademia Bystrzaka w Obornikach Śląskich, aby przeprowadzić niezwykle ciekawe warsztaty ekologiczne dla dzieci. Naszym celem było nie tylko porozmawianie z dziećmi na temat ekologii, ale także zapewnienie im interaktywnej i inspirującej edukacji.

Już na samym początku zauważyliśmy, jak bardzo dzieci były zafascynowane tematem.

Ich oczy jaśniały podczas naszych rozmów o znaczeniu drzew dla naszego środowiska. W trakcie warsztatów dla przedszkolaków, nie tylko przekazywaliśmy im wiedzę, ale również stawialiśmy na aktywne zaangażowanie. Dzieci miały okazję wziąć udział w różnorodnych zabawach i eksperymentach, które pomagały im zrozumieć, jak segregować śmieci i dlaczego jest to tak ważne dla naszej planety 🌎.

Byliśmy zaskoczeni, jak dużej wiedzy i świadomości ekologicznej dzieci już posiadają. Odpowiadały na nasze pytania bezbłędnie i zadawały wiele ciekawych pytań, które pokazywały ich ogromne zainteresowanie tematem. To świadczy o fantastycznej pracy, jaką wykonują nauczyciele i pracownicy przedszkola, którzy przyczyniają się do rozwoju dzieci w zakresie ochrony środowiska.

Na zakończenie naszych warsztatów wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w praktycznej części zajęć. Każde dziecko miało możliwość samodzielnie posadzić kilka korzeni Drzew Tlenowych – paulownia w doniczkach, które specjalnie dla nich przygotowaliśmy.

To była wspaniała chwila, pełna radości i dumy. Widząc uśmiechy na twarzach dzieci, wiedzieliśmy, że zaszczepiliśmy w nich miłość i troskę o przyrodę 🌱.

Zaproszenie do Leśnego przedszkola Akademia Bystrzaka okazało się nie tylko wspaniałą okazją do przekazania wiedzy ekologicznej, ale także do wzajemnego uczenia się i inspiracji. Dzieci pokazały nam, jak ważne jest, aby słuchać ich perspektywy i włączyć je w proces podejmowania decyzji dotyczących środowiska naturalnego. Jesteśmy pełni podziwu dla tych małych ekologów i ich determinacji. To właśnie dzięki takim inicjatywom i warsztatom dla dzieci możemy budować przyszłość pełną świadomych, odpowiedzialnych obywateli. Dlatego, jeśli szukacie inspiracji na ciekawe warsztaty dla dzieci, zdecydowanie polecamy takie, które skupiają się na tematyce ekologicznej. To nie tylko dostarczy dzieciom wspaniałych doświadczeń, ale także wpłynie na ich rozwój i zrozumienie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę ♥️

×